نگرانی کاربران ایرانی از عملکرد جدید گوگل مهربان

گوگل در وبلاگ رسمی گوگل‌ریدراعلام کرد که قرار است در این هفته تغییراتی در سرویس خبرمایه‌خوان (Feed Reader) خود ایجاد کند. این شرکت می‌خواهد گوگل‌ریدر را به شبکه اجتماعی خود یعنی گوگل‌پلاس نزدیک‌تر کند.

این شبکه قدرتمند، بیشترین نقش را در اطلاع‌رسانی و همخوان کردن اخبار داشته است و در عین حال به جایی تبدیل شده که کاربران، زمان زیادی از ساعات وبگردی خود را، در آن صرف می‌کنند. آنها خبرمایه‌های سایت‌ها و وبلاگ‌ها را به گوگل ریدر می‌افزایند و برای دوستان خود همخوان می‌کنند.همچنین در پای مطالب همخوان‌شده، نظرات و پیام‌های خود را می‌نویسند، بحث می‌کنند یا با یک کلیک، علاقه خود را به آن محتوا نشان می‌دهند.هر کاربر برای نشان دادن این که مطلبی را پسندیده، آن را به اصطلاح «لایک» می‌زند. تعداد این لایک‌ها میزان محبوبیت آن مطلب را نشان می‌دهد.

طبق نوشته وبلاگ گوگل‌ریدر، برخی از امکانات اجتماعی گوگل‌ریدر حذف و در گوگل‌پلاس قابل دسترس خواهند بود. در عین حال هنوز امکان مطالعه و همخوان کردن خبرمایه‌ها در گوگل‌ریدر باقی می‌ماند.

کاربران فارسی‌زبان که با خاصیت شبکه اجتماعی گوگل‌ریدر خو کرده‌اند، نگرانند که ویژگی «فالو» و «فالو بک» (مشترک شدن در مطالب همخوان‌شده یکدیگر) و در کل، ارتباطات شبکه‌ای این سرویس را از دست بدهند.

یکی دیگر از نگرانی‌ها، سابقه فعالیت‌هایی است که یک کاربر تا کنون در گوگل‌ریدر داشته است. بیشتر فعالیت‌های کاربران اعم از مطالب همخوان شده، لایک‌ها، نظرها و برچسب‌ها، با این تغییرات از دسترس خارج می‌شوند. به همین علت گوگل این امکان را فراهم کرده تا کاربران بتوانند از این اطلاعات خروجی بگیرند.

گوگل مهربان به زودی راه کار جدیدی را برای ما فراهم می کند

/ 0 نظر / 32 بازدید