مکینتاش یا ویندوز

 

 

در انتخاب سیستم عامل مکینتاش شک نکنید زیرا:

1-    بر خلاف ویندوز،سیستم عامل Mac  شما را دایما با پیام ها و هشدارهای گوناگون آزار نمی دهد. به طور مثال وقتی که شما یک Flash Disk  را به سیستم متصل می کنید،سیستم عامل به شما در مورد نصب درست آن، پیامی نمی دهد چون شما به درستی دارید از آن استفاده می کنید و تنها زمانی به شما هشدارمی دهد که چیزی به درستی پیش نرفته باشد.

2-    بی شک رابط کاربری سیستم عامل مکینتاش بسیار زیباتراز ویندوز است.بطوریکه شرکت مایکروسافت در نسخه های جدید ویندوزسعی برآن داشته که چهره ورابط کاربری آن را همانند سیستم عامل Mac نمایید .در سیستم عامل های vista  وseven  بطور مشهود به این موضوع پی می بریم.

3-    امنیت در سیستم عامل های مکینتاش بسیارفراتر از ویندوزاست.به طوریکه حتی نسخه های جدید ویندوز یعنیVista و Seven نیز نتوانستند امنیتی مانند  Mac OS  را فراهم کنند.

4-    اجرای نرم افزارها بسیار سریع تر از سیستم عامل ویندوز صورت می پذیرد.

5-    در ویندوز وقتی برنامه ای Hang  می کند،معمولا ً کل سیستم عامل از کار می افتد.این در حالی است که در مکینتاش به این ترتیب نبوده و در هنگام از کار افتادن نرم افزار در حال اجرا ،باز هم می توان به کار با سیستم پرداخت .نرم افزارهای Mac  طوری طراحی شده اند که مستقل از هم مهم تر از همه مستقل از سیستم عامل عمل می نماید.پس اگر برنامه ای دچار اختلال در عملگرد شود،بقیه اجزای سیستم به کار خود ادامه می دهند.

6-    امکان جابجا کردن فایل ارایی برنامه ها و حتی پوشه آنها در سیستم عامل مکینتاش بدون هیچ مشکلی وجود دارد،در حالی که در ویندوز مجبور خواهید بود تا برنامه رادر مسیر جدیدی، دوباره نصب نمایید.

7-    در مکینتاش امکان نصب و اجرای بیش از 200 نرم افزاربه طور هم زمان وجود دارد.

8-    به ندرت سیستم دچار ویروس می شود و کاربران می توانند بدون نصب آنتی ویروس از سیستم عامل استفاده نمایند.

/ 0 نظر / 58 بازدید