hamed nikgou
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ hamed nikgou
آرشیو وبلاگ
      ماندگار (آنچه شما خواسته اید)
گوگل مهربان و خدمت دیگر نویسنده: hamed nikgou - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

 

شرکت اینترنتی گوگل کار بر روی پروژه ای آزمایشی را شروع کرده که امکان مشاهده داخل فروشگاه‌ها و دیگر مراکز تجاری را که در 'نقشه گوگل' قابل جست‌وجو هستند، فراهم می‌کند.

این پروژه بخش تازه ای از خدمات "استریت‌ویو" (نمای خیابانی) گوگل خواهد بود که در حال حاضر امکان دیدن نمای بیرونی خیابان‌ها و جاده‌ها را فراهم می‌کند.

خدمات فعلی استریت‌ویو تاکنون بارها باعث شکایت کسانی شده که می گویند ناقض حریم شخصی آنها شده است.

با این حال، گوگل می‌گوید سرویس تازه، داوطلبانه و با اجازه صاحبان فروشگاه‌ها و مراکز راه‌اندازی می‌شود.

یکی از سخنگویان گوگل می‌گوید: "پروژه جدید بر اساس پروژه هنری گوگل که با استفاده از فناوری استریت‌ویو نماهای داخلی ۱۷ موزه را نمایش می‌دهد، تعریف شده و استفاده خلاقانه دیگری است از فن‌آوری استریت‌ویو برای کمک به مراکز تجاری."

این پروژه در مرحله نخست در مناطقی از لندن، پاریس و شهرهایی در ژاپن، استرالیا و آمریکا اجرا خواهد شد.

شرکت آمریکایی گوگل می‌گوید پروژه جدید را با تماس با فروشگاه‌ها و مراکزی که بیشترین سهم را در جست‌وجوی اینترنتی داشته‌اند، آغاز کرده است.

این مراکز شامل رستوران‌ها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و تعمیرگاه‌های خودرو می شود که گوگل به آنها پیغام داده می‌توانند درخواست خود را برای فرستادن عکاس ارسال کنند.

فروشگاه‌های و رستوران‌های زنجیره‌ای مشهور و همینطور بیمارستان‌ها و دفاتر حقوقی در این مرحله از پروژه جایی نخواهند داشت.

به صاحبان مراکز تجاری گفته شده که برای استفاده از خدمات تازه گوگل باید مشتریان و کارمندان خود را از روند عکسبرداری پیش از شروع آن آگاه کنند. گوگل اطمینان داده است که تصاویر رهگذران یا به صورت محو شده منتشر خواهد شد یا اصلا منتشر نخواهد شد.

گوگل در سرویس تازه خود علاوه بر فراهم کردن تصاویر ۳۶۰ درجه ای با استفاده از عدسی‌های "فیش‌آی"، عکس‌های معمولی نیز از فروشگاه یا مرکز تجاری مورد نظر در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد.

این جستجوگر اینترنتی می‌گوید که حقوق مولف تمام عکس‌های گرفته‌شده تنها در اختیار این شرکت خواهد بود و این عکس‌ها ممکن است برای مصارف دیگری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در عین حال صاحبان فروشگاه‌ها می‌توانند درخواست حذف بعضی از تصاویر را بدهند، اما بر اساس شرایط قرارداد، گوگل مجبور به اجرای درخواست آنها نخواهد بود.

  نظرات ()
مطالب اخیر ویندوز 8 مارک زاکربرگ راند ۲ : فیس بوک و گوگل مهربان همچنان با هم رقابت می کنند گوگل مهربان و خدمت دیگر مکینتاش یا ویندوز نمایندگی اپل؟! مراکز اپل در شرق آسیا گوگل مهربان تقویم شمسی را اضافه کرد نگرانی کاربران ایرانی از عملکرد جدید گوگل مهربان مشکل سخن روی سیری شیرین زبان
دوستان من http://hamednikgou.com http://nikgou.blogspot.com/ سرگرمی آلامتو اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب