hamed nikgou
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ hamed nikgou
آرشیو وبلاگ
      ماندگار (آنچه شما خواسته اید)
راند ۲ : فیس بوک و گوگل مهربان همچنان با هم رقابت می کنند نویسنده: hamed nikgou - ۱۳ آبان ۱۳٩٠

 

گوگل پلاس در اقدامی هوشمندانه ، کلید +۱ خود را بر روی تصاویر و عکس ها اضافه کرد

کاربران تلفن همراه که از سیستم عامل های اپل ، اندروید و... استفاده می کنند ،به زودی با قابلیت کامل این پدیده که در واقع رقابت با دکمه لایک فیس بوک است روبرو می شوند

با فشار دادن دکمه +۱ در کنار تصاویر دلخواه ،آن را به گوگل و گوگل پلاس اضافه می کنید و می توانید آن را با دوستان گوگلی خود به اشتراک بگ‌‌ذارید.


  نظرات ()
گوگل مهربان و خدمت دیگر نویسنده: hamed nikgou - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

 

شرکت اینترنتی گوگل کار بر روی پروژه ای آزمایشی را شروع کرده که امکان مشاهده داخل فروشگاه‌ها و دیگر مراکز تجاری را که در 'نقشه گوگل' قابل جست‌وجو هستند، فراهم می‌کند.

این پروژه بخش تازه ای از خدمات "استریت‌ویو" (نمای خیابانی) گوگل خواهد بود که در حال حاضر امکان دیدن نمای بیرونی خیابان‌ها و جاده‌ها را فراهم می‌کند.

خدمات فعلی استریت‌ویو تاکنون بارها باعث شکایت کسانی شده که می گویند ناقض حریم شخصی آنها شده است.

با این حال، گوگل می‌گوید سرویس تازه، داوطلبانه و با اجازه صاحبان فروشگاه‌ها و مراکز راه‌اندازی می‌شود.

یکی از سخنگویان گوگل می‌گوید: "پروژه جدید بر اساس پروژه هنری گوگل که با استفاده از فناوری استریت‌ویو نماهای داخلی ۱۷ موزه را نمایش می‌دهد، تعریف شده و استفاده خلاقانه دیگری است از فن‌آوری استریت‌ویو برای کمک به مراکز تجاری."

این پروژه در مرحله نخست در مناطقی از لندن، پاریس و شهرهایی در ژاپن، استرالیا و آمریکا اجرا خواهد شد.

شرکت آمریکایی گوگل می‌گوید پروژه جدید را با تماس با فروشگاه‌ها و مراکزی که بیشترین سهم را در جست‌وجوی اینترنتی داشته‌اند، آغاز کرده است.

این مراکز شامل رستوران‌ها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، باشگاه‌های ورزشی و تعمیرگاه‌های خودرو می شود که گوگل به آنها پیغام داده می‌توانند درخواست خود را برای فرستادن عکاس ارسال کنند.

فروشگاه‌های و رستوران‌های زنجیره‌ای مشهور و همینطور بیمارستان‌ها و دفاتر حقوقی در این مرحله از پروژه جایی نخواهند داشت.

به صاحبان مراکز تجاری گفته شده که برای استفاده از خدمات تازه گوگل باید مشتریان و کارمندان خود را از روند عکسبرداری پیش از شروع آن آگاه کنند. گوگل اطمینان داده است که تصاویر رهگذران یا به صورت محو شده منتشر خواهد شد یا اصلا منتشر نخواهد شد.

گوگل در سرویس تازه خود علاوه بر فراهم کردن تصاویر ۳۶۰ درجه ای با استفاده از عدسی‌های "فیش‌آی"، عکس‌های معمولی نیز از فروشگاه یا مرکز تجاری مورد نظر در اختیار کاربران خود قرار خواهد داد.

این جستجوگر اینترنتی می‌گوید که حقوق مولف تمام عکس‌های گرفته‌شده تنها در اختیار این شرکت خواهد بود و این عکس‌ها ممکن است برای مصارف دیگری نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در عین حال صاحبان فروشگاه‌ها می‌توانند درخواست حذف بعضی از تصاویر را بدهند، اما بر اساس شرایط قرارداد، گوگل مجبور به اجرای درخواست آنها نخواهد بود.

  نظرات ()
مکینتاش یا ویندوز نویسنده: hamed nikgou - ۱٠ آبان ۱۳٩٠

 

 

در انتخاب سیستم عامل مکینتاش شک نکنید زیرا:

1-    بر خلاف ویندوز،سیستم عامل Mac  شما را دایما با پیام ها و هشدارهای گوناگون آزار نمی دهد. به طور مثال وقتی که شما یک Flash Disk  را به سیستم متصل می کنید،سیستم عامل به شما در مورد نصب درست آن، پیامی نمی دهد چون شما به درستی دارید از آن استفاده می کنید و تنها زمانی به شما هشدارمی دهد که چیزی به درستی پیش نرفته باشد.

2-    بی شک رابط کاربری سیستم عامل مکینتاش بسیار زیباتراز ویندوز است.بطوریکه شرکت مایکروسافت در نسخه های جدید ویندوزسعی برآن داشته که چهره ورابط کاربری آن را همانند سیستم عامل Mac نمایید .در سیستم عامل های vista  وseven  بطور مشهود به این موضوع پی می بریم.

3-    امنیت در سیستم عامل های مکینتاش بسیارفراتر از ویندوزاست.به طوریکه حتی نسخه های جدید ویندوز یعنیVista و Seven نیز نتوانستند امنیتی مانند  Mac OS  را فراهم کنند.

4-    اجرای نرم افزارها بسیار سریع تر از سیستم عامل ویندوز صورت می پذیرد.

5-    در ویندوز وقتی برنامه ای Hang  می کند،معمولا ً کل سیستم عامل از کار می افتد.این در حالی است که در مکینتاش به این ترتیب نبوده و در هنگام از کار افتادن نرم افزار در حال اجرا ،باز هم می توان به کار با سیستم پرداخت .نرم افزارهای Mac  طوری طراحی شده اند که مستقل از هم مهم تر از همه مستقل از سیستم عامل عمل می نماید.پس اگر برنامه ای دچار اختلال در عملگرد شود،بقیه اجزای سیستم به کار خود ادامه می دهند.

6-    امکان جابجا کردن فایل ارایی برنامه ها و حتی پوشه آنها در سیستم عامل مکینتاش بدون هیچ مشکلی وجود دارد،در حالی که در ویندوز مجبور خواهید بود تا برنامه رادر مسیر جدیدی، دوباره نصب نمایید.

7-    در مکینتاش امکان نصب و اجرای بیش از 200 نرم افزاربه طور هم زمان وجود دارد.

8-    به ندرت سیستم دچار ویروس می شود و کاربران می توانند بدون نصب آنتی ویروس از سیستم عامل استفاده نمایند.

  نظرات ()
نمایندگی اپل؟! نویسنده: hamed nikgou - ۸ آبان ۱۳٩٠

طرفداران و کاربران عزیز محصولات اپل


دقت داشته باشید به دلیل تحریم ،شرکت اپل در ایران تحت هیچ عنوانی نمایندگی رسمی و مجاز ندارد

محصولات اپل  معمولا دارای یک سال گارانتی بین المللی هستند و نزدیک ترین مرکز ارایه خدمات رسمی این شرکت  به ایران ،در کشور امارات و شهر دبی است

شما می توانید قبل از خرید محصولات اپل از پایگاه رسمی شرکت اپل دیدن کنید و پرسش های خود را مستقیما از کارشناسان این شرکت بپرسید.

http://www.apple.com/contact

  نظرات ()
مراکز اپل در شرق آسیا نویسنده: hamed nikgou - ٧ آبان ۱۳٩٠

باور کنید این مرکز در چین همانند رویا می ماند

Fake Apple Store in Kunming China salesrep ready to attend to customers, notice fake blue Apple T-shirt

Fake iphones and Apple Stores in China
Fake iphones and Apple Stores in China
Fake iphones and Apple Stores in China
  نظرات ()
گوگل مهربان تقویم شمسی را اضافه کرد نویسنده: hamed nikgou - ٤ آبان ۱۳٩٠

 

این تقویم شامل تعطیلات رسمی ایران می‌شود که توسط دولت ایران تنظیم شده و براساس تعریف شامل موارد غیر رسمی نمی‌شود.  همچنین، به علت عدم پشتیبانی زبان فارسی در Google Calendar، مجموعه تعطیلات رسمی ایرانیان با حروف انگلیسی نمایش داده شده است. توجه داشته باشید که این تقویم تعطیلات، در آغاز هر سال به‌روز می‌شود تا مطمئن شویم تعطیلات قمری به درستی به تقویم میلادی و فارسی تبدیل شده‌اند. با این روش مطمئن می‌شویم که تقویم سالیانه صحیح است (به استثنای مواردی مانند عید فطر که امکان تغییر دارند).
برای دسترسی به این تقویم، با استفاده از نماد چرخ دنده بالای صفحه تقویم به «تنظیمات تقویم» (Calendar Settings) بروید. بر روی برگه «تقویم‌ها» (Calendars) کلیک کنید، سپس بر روی «مرور تقویم های جالب» (Browse interesting calendars) کلیک کنید. به جستجوی «تعطیلات ایرانیان» (Iranian Holidays) در برگه تعطیلات بپردازید. می‌توانید از پیوند «اشتراک» (Subscribe) نمایش‌داده‌شده در جلوی «تعطیلات ایرانیان» (Iranian Holidays) برای نشان دادن تعطیلات در تقویم خود استفاده کنید. هنگامی که در تقویم مشترک می‌شوید، گزینه لغو اشتراک (Unsubscribe) را خواهید داشت.
همچنین توجه داشته باشید که Google Calendar دارای مجموعه منتخبی از تقویم‌ها است که تعطیلات محلی مشهور، جداول زمان‌بندی تیم‌های ورزشی و سایر موارد را پوشش می‌دهد و از طریق «مرور تقویم‌های جالب» (Browse interesting calendars) در اختیار شما قرار می‌گیرد.
  نظرات ()
نگرانی کاربران ایرانی از عملکرد جدید گوگل مهربان نویسنده: hamed nikgou - ۳ آبان ۱۳٩٠

گوگل در وبلاگ رسمی گوگل‌ریدراعلام کرد که قرار است در این هفته تغییراتی در سرویس خبرمایه‌خوان (Feed Reader) خود ایجاد کند. این شرکت می‌خواهد گوگل‌ریدر را به شبکه اجتماعی خود یعنی گوگل‌پلاس نزدیک‌تر کند.

این شبکه قدرتمند، بیشترین نقش را در اطلاع‌رسانی و همخوان کردن اخبار داشته است و در عین حال به جایی تبدیل شده که کاربران، زمان زیادی از ساعات وبگردی خود را، در آن صرف می‌کنند. آنها خبرمایه‌های سایت‌ها و وبلاگ‌ها را به گوگل ریدر می‌افزایند و برای دوستان خود همخوان می‌کنند.همچنین در پای مطالب همخوان‌شده، نظرات و پیام‌های خود را می‌نویسند، بحث می‌کنند یا با یک کلیک، علاقه خود را به آن محتوا نشان می‌دهند.هر کاربر برای نشان دادن این که مطلبی را پسندیده، آن را به اصطلاح «لایک» می‌زند. تعداد این لایک‌ها میزان محبوبیت آن مطلب را نشان می‌دهد.

طبق نوشته وبلاگ گوگل‌ریدر، برخی از امکانات اجتماعی گوگل‌ریدر حذف و در گوگل‌پلاس قابل دسترس خواهند بود. در عین حال هنوز امکان مطالعه و همخوان کردن خبرمایه‌ها در گوگل‌ریدر باقی می‌ماند.

کاربران فارسی‌زبان که با خاصیت شبکه اجتماعی گوگل‌ریدر خو کرده‌اند، نگرانند که ویژگی «فالو» و «فالو بک» (مشترک شدن در مطالب همخوان‌شده یکدیگر) و در کل، ارتباطات شبکه‌ای این سرویس را از دست بدهند.

یکی دیگر از نگرانی‌ها، سابقه فعالیت‌هایی است که یک کاربر تا کنون در گوگل‌ریدر داشته است. بیشتر فعالیت‌های کاربران اعم از مطالب همخوان شده، لایک‌ها، نظرها و برچسب‌ها، با این تغییرات از دسترس خارج می‌شوند. به همین علت گوگل این امکان را فراهم کرده تا کاربران بتوانند از این اطلاعات خروجی بگیرند.

گوگل مهربان به زودی راه کار جدیدی را برای ما فراهم می کند

  نظرات ()
مطالب اخیر ویندوز 8 مارک زاکربرگ راند ۲ : فیس بوک و گوگل مهربان همچنان با هم رقابت می کنند گوگل مهربان و خدمت دیگر مکینتاش یا ویندوز نمایندگی اپل؟! مراکز اپل در شرق آسیا گوگل مهربان تقویم شمسی را اضافه کرد نگرانی کاربران ایرانی از عملکرد جدید گوگل مهربان مشکل سخن روی سیری شیرین زبان
دوستان من http://hamednikgou.com http://nikgou.blogspot.com/ سرگرمی آلامتو اخبار فناوری اطلاعات طراح قالب